V archivu historických fotografií SA-Kuva jsou k dohledání poměrně zajímavé fotografie z osazování pancéřových prvků do dřevozemních objektů polního opevnění. Tento druh výstavby byl používán především v průběhu Pokračovací války při výstavbě objektů přímo na frontové linii, kde nebylo možné vykonávat větší stavební práce. Z tohoto důvodu se většina takto vybudovaných objektů nachází na území Ruska.
V omezené míře však probíhal tento typ výstavby také na Salpa linii. Zde byl však alespoň podkladový prstenec vybetonován, zbytek stavba byl následně vybudován ze dřeva. Bojový objekt č. 602 (60.7552800N, 27.7297700E) byl umístěn do svahu za protitankovou překážku ze žulových bloků. Vyzbrojen byl kopulí pro těžký kulomet Model 1943. Interiér malého dřevozemního objektu je nepřístupný, samotné nalezení kopule je bez souřadnic GPS takřka nemožné.
Druhý navštívený objekt č. 374 (60.7431600N, 27.7172900E) je o poznání větší stavbou s velkým úkrytem, patrně dvěma vchody a vertikálním výlezem. Část konstrukce objektu je zřícená, některé části byly ještě v polovině června zapadány sněhem. Hlavní výzbroj - těžký kulomet byl osazen opět v pancéřové kopuli Model 1943. Stejným typem kopule byl osazen také nedaleký bojový objekt č. 373, který je až na samotnou kopuli typizovaným objektem pro boční palbu těžkého kulometu ve střílně pod betonem s pozorovacím průzorem. Za pozornost stojí především kvalitní maskování pomocí kamene.
Jediným navštíveným dřevozemním objektem, který je přístupný, je bojový objekt č. 706 s kopulí pro těžký kulomet Model 1943 s pozorovacím průzorem. Samotná kopule je umístěna na betonovém podstavci. Objekt je součástí Salpa-Asema Luumäki muzea je tak pravidelně udržován.