SÉRÉ DE RIVIÉRES

Fort Souville

Fort Souville byl postaven jako jeden z prvních v okolí Verdunu v letech 1875 - 1877 a nebyl nikdy modernizován. V průběhu bitvy utrpěl těžká poškození a není volně přístupný. Zajímavější než samotný fort jsou stavby, které se nacházejí v jeho bezprostřední blízkosti a které byly později do jeho sestavy začleněny.

Jedná se především o západně položenou dělostřeleckou baterii, do které byla instalována výsuvná otočná věž Bussiére, která pocházela ze soutěže o novou dělostřeleckou výzbroj, kterou uspořádala francouzská armáda. Jednalo zároveň o finančně nejdražší zbrojní systém, který byl instalován v pevnostech Séré de Riviéres. V bezprostředním okolí se nacházejí další objekty s pozorovacím zvonem a kopulí pro těžký kulomet Pamart. Později v roce 1917 jsou tyto objekty napojovány na nově budovaný podzemní systém, který spojuje podzemní úkryt (který byl vybudován společně s novým "válečným" přístupem do fortu) a řadu malých objektů určených pro kopule Pamart. Hlouběji v týlu je vybudován nový válečný vchod, který je ještě více vzdálen od nepřítele a umožňuje plynulé zásobování.

Foto
Kopule Pamart pro těžký kulomet dodatečně zabudovaná do Fort Souville

V současné době je vedena okolo fortu naučná stezka, která míjí několik kopulí Pamart a následně okolo vchodu do podzemního úkrytu fortu Souville míří dále na hřeben, kde se nachází pancéřová kopule Bussiére.

Fotogalerie

 

 

Mapa